Latest from category
-
Maja Lagowska laureate of the 7th International Academic Competition of Oboists and Bassoonists named Józef Ciepłucha
25 06 2024
A second-year master's student of the Department of Instrumental Studies in the oboe class of Dr Arkadiusz Krupa, prof. UMFCMore >
-
Marta Ossowska laureate of the Academic Competition of Instrumental Miniatures in Katowice.
18 06 2024
First year student of the bachelor's degree at the Faculty of Instrumental Studies in the flute class of Dr. Urszula Janik-Lipinska, Professor at the UMFC.More >
-
Antoni Wrona laureate of Third Prize at the 12th Witold Lutoslawski International Cello Competition,
13 05 2024
a third-year bachelor's student in the cello class of prof. dr hab. Tomasz Strahl and prof. dr hab. Marcin Zdunik.More >
-
We invite you to a piano recital and master classes by Olaf John Laneri
12 05 2024
from Conservatorio Musica "Benedetto Marcello" VeniceMore >
-
UMFC Student Government Board represented our university at the XXIX National Conference of the Polish Student Parliament
18 04 2024
which took place from April 11-14, 2024 in KoscieliskoMore >
9 IV 2021
VII INTERNATIONAL CHAMBER COMPETITION FOR INSTRUMENTAL DUETS AND VOCAL DUETS
Information on the current dates of the competition
Kategoria duetów instrumentalnych:
I nagroda w wysokości 5 000 zł:
Karolina Podorska (skrzypce) – Mateusz Słowikowski (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
II nagroda:
nie przyznano
III nagroda ex aequo, o łącznej puli w wysokości 7 500 zł:
Łukasz Dyczko (saksofon) – Julia Łozowska (fortepian)
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Alicja Olekszak (klarnet) – Tomasz Białynicki-Birula (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Mateusz Sowa (klarnet) – Grzegorz Prokopczuk (fortepian)
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Wyróżnienia ex aequo:
Anna Gęgotek (altówka) – Wilhelm Pilch (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
Emil Trepka (obój) – Agata Szlufik (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Kategoria duetów wokalnych:
I nagroda:
nie przyznano
II nagroda ex aequo, każda w wysokości 3 000 zł:
Teresa Swianiewicz (sopran) – Mateusz Słowikowski (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Justyna Kopeć (sopran) – Rozalia Kierc (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
III nagroda ex aequo, każda w wysokości 2 000 zł:
Weronika Kober (sopran) – Adam Kałduński (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Jakub Borgiel (baryton) – Jacek Bies (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Mariana Poltorak (sopran) – Maria Dziedzic-Król (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
Wyróżnienia ex aequo:
Katarzyn Drelich (sopran) – Wojciech Kruczek
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Natalia Płonka (mezzosopran) – Jan-Kanty Mikosz (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Nagroda ZAiKS w wysokości 5 000 zł za wykonanie utworu współczesnego powstałego po 1950 roku:
Łukasz Dyczko (saksofon) – Julia Łozowska (fortepian)
za wykonanie I, II i IV część Sonaty W. Albrighta
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Nagroda Instytutu Muzyki i Tańca w postaci organizacji koncertu:
Karolina Podorska (skrzypce) – Mateusz Słowikowski (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Nagroda Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów w postaci organizacji koncertu:
Teresa Swianiewicz (sopran) – Mateusz Słowikowski (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Justyna Kopeć (sopran) – Rozalia Kierc (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Nagroda Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w postaci organizacji koncertu:
Karolina Podorska (skrzypce) – Mateusz Słowikowski (fortepian)
Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Nagroda Dyrektora Konkursu, prof. dr hab. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej w wysokości 2 000 zł za wyróżniającą kreację artystyczną:
Łukasz Kózka (tenor) – Maciej Łobos (fortepian)
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi
Organizatorzy:
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku, Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademię Muzyczną w Krakowie, Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Akademię Sztuki w Szczecinie oraz Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.